گام عملی مذاکرات آشتی فتح و حماس در قاهره


به گزارش روز چهارشنبه پایگاه خبری روسیا الیوم، اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس روزگذشته موافقت حماس با درخواست دستگاه اطلاعاتی مصر برای سفر به قاهره به منظوربرگزاری گفت وگوهای دو جانبه با جنبش فتح را درحالی اعلام کرد که دولت توافق ملی فلسطین به ریاست رامی الحمد الله نخست وزیر آن، اولین جلسه خود را از سال 2014 تاکنون درغزه برگزار کرد.
هنیه افزود: وی موافقت حماس برای مذاکره با فتح در قاهره درباره اقدامات دولت غزه را به اطلاع خالد فوزی رئیس دستگاه اطلاعاتی مصر که روز گذشته وارد غزه شد رساند و تاکید کرد جلسات گفت وگوی آینده شاهد بررسی مسائل موجود خواهد بود به طوری که به دولت اجازه فعالیت در فضای توافقی را می دهد.
رامی الحمدالله نخست وزیر دولت توافق ملی فلسطین روز گذشته سه شنبه ریاست اولین جلسه دولت توافق ملی فلسطین در غزه از سال 2014 تاکنون را برعهده داشت.
ماجد الفتیانی دبیر شورای انقلابی جنبش فتح نیز اعلام کرد هیاتی از این جنبش به ریاست عزام الاحمد مسئول پرونده آشتی هفته آینده برای بررسی توافق قاهره در مه 2011 عازم قاهره می شود.
وی افزود: محور نشست قاهره، تقویت نقش دولت توافق وانجام ماموریت های آن همچنین تاکید برخروج از وضعیت کنونی نوار غزه به طوری که ضامن حفاظت از طرح ملی فلسطین و وحدت مردم این کشور باشد، است.
خاورم** 1453 ** 1064
مترجم: آمنه دهقان

انتهای پیام /*http://www.irna.ir/fa/News/82684815/