اتحادیه کنسرسیوم صادرات کشاورزی در البرز تشکیل شد


به گزارش ایرنا، فردین شمس روز سه شنبه در سومین نشست شورای هماهنگی تشکل های بخش کشاورزی با بیان اینکه راه اندازی این کنسرسیوم نیازمند یک همت جمعی بود که این کنسرسیوم را با حضور تعدادی از تشکل های موفق کشاورزی در استان تشکیل دادیم.
وی با اشاره به تاکیدی که در استان البرز بر صادرات است، اظهار داشت: راه اندازی و ایجاد کنسرسیوم صادراتی توسط این بخش یکی از آسان ترین راه ها برای صادرات محصولات کشاورزی است زیرا ظرفیت ها و زیرساخت های آن در استان موجود است.
وی تاکید کرد: تمام تشکل ها باید از ظرفیت ها و پتانسلی های خود با توجه به قانون اساسنامه در جهت رشد و توسعه خود استفاده نمایند.
شمس افزود: برگزاری به موقع مجامع، همکاری با حسابرسان در بحث واخواهی حسابرسی، ارتباط صحیح و هدفمند با کشاورزان، پرداخت اجاره بها، قراردادهای اجاره، ارسال آمار و اطلاعات از مهم ترین نکاتی است که تشکل ها باید آن را سرلوحه کار خویش قرار دهند.
وی خاطر نشان کرد: سه حلقه برنامه ریزی، آمار و اطلاعات، برنامه ریزی و مدیریت اگر به هم متصل نشوند نمی توانیم به اهداف بزرگ در سطح استان دست یابیم .
مدیر تعاون روستایی استان البرز گفت: یک سازمان و شرکت تولیدی برای اینکه بتواند به کارخود ادامه دهد باید هزینه های تولیدی را کاهش دهد و جهت کاهش هزینه ها ما نیازمند آگاهی و شناسایی طبقه بندی شده هزینه هستیم.
معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی جهاد کشاورزی استان در خصوص اعتبارات طرح های مختلف از قبیل اشتغال روستایی، سامانه های نوین آبیاری، اقتصاد مقاومتی، مکانیزاسیون کشاورزی، صندوق توسعه ملی مواردی را عنوان کرد و تاکید کرد تا متقاضیان اجرای طرح های کوچک اشتغالزایی کشاورزی در محیط های روستایی، طرح های توجیهی خود را جهت جذب به موقع اعتبار آماده نمایند.
مسعود کریمی تاکید کرد تا اطلاعات زنبورداران استان در سامانه پهنه بندی جهت سرشماری و صادر شدن دفترچه جهت زنبورداران به طور کامل ثبت شود.
مدیرعامل اتحادیه زنبورداران استان نیز در این نشست گفت: اتحادیه زنبورداران استان با توجه به قابلیت ها و توانمندی های خود توانست با حضور چشمگیر و موثر خود در نمایشگاه و کنگره زنبورداری که از تاریخ 7 تا 12 مهرماه سالجاری در کشور ترکیه برگزار شده بود شرکت نماید.
فرهنگی، ضمن ابراز رضایتمندی از حضور فعال این اتحادیه در نمایشگاه تاکید کرد : در این کنگره در خصوص ابزار کار زنبورداری ، نحوه بسته بندی عسل ، ارائه محصولات به بازار نکات و مواردی به اعضای حاضر ارائه گردید .
یوسفی، مدیر شعب بانک کشاورزی استان نیز از تلاش بانک برای کمک به کشاورزی و کشاورزان و پیگیری مشکلات مطروحه ی کشاورزان در مسایل مربوط به تسهیلات از قبیل تمدید، تقسیط، وثیقه، دیرکرد و … یاد کرد و خواستار سپرده گذاری تشکل های کشاورزی در بانک کشاورزی جهت پرداخت تسهیلات از محل منابع داخلی بانک شدند و تأکید کرد هیچ مبلغی بدون هماهنگی با سپرده گذار از حساب برداشت نخواهد شد.
6156/1535خبرنگار: نوشین طهماسبی**انتشاردهنده:داریوش غفاری

انتهای پیام /*http://www.irna.ir/fa/News/82706631/